11.5 C

Nogometaši Čelika savladali ekipu Budućnosti sa 3:1

Nogometaši Čelika večeras su igrali susret II kola Kupa FBiH gdje su na Bilinom polju ugostili ekipu FK Budućnost iz Banovića.

Početak susreta obradovao je navijače Čelika obzirom da su u prvim minutama igre došli do vodstva od 1:0. U 9′ igre Talha Tabaković postiže pogodak za rano vodstvo Čelika.

Gosti postižu pogodak u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nakon što je glavni sudija Deni Ćatibović dosudio penal za goste.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Na početku drugog poluvremena nogometaši sa Bilinog polja postižu drugi pogodak. Anes Mašić postiže pogodak za vodstvo Čelika nakon nedosuđenog faula nad Tabakovićem.

U 65′ igre došlo je do dvostruke izmjene u ekipi Čelika. Talha Tabaković i Kenan Salkanović napuštaju igru, a u igru ulaze Selim Žuna i Adnan Hrelja.

Ekipa Čelika u 79′ igre dolazi do novog gola. Edin Durmiš postiže pogodak nakon sjajnog prodora Adnana Hrelje za vodstvo crno-crvenih od 3:1.

Do kraja susreta rezultat je ostao nepromjenjen. Čelik – Budućnost 3:1.