15 C

Nogometaši Japana i Senegala odigrali neriješeno

U prvoj utakmici drugog kola u H skupini nogometaši Japana i Senegala odigrali su u Jekaterinburgu 2:2.

U uzbudljivoj utakmici Senegal je dva puta vodio, ali igrači Japana pokazali su karakter i na kraju izvukli remi. S obzirom na prilike u drugom poluvremenu, mogli su i slaviti.

Senegal je poveo u 11. minuti i to zahvaljujući greškama japanskih nogometaša, a strijelac je bio Sadio Mane. Japanci su zasluženo izjednačili u 34. minuti, kada je Takashi Inui sa 13 metara iskosa dobro plasiranim udarcem pogodio za 1:1.

Dvije neiskorištene prilike u nastavku, Japancima su se brzo osvetile. U 71. minuti Sabaly je ubacio po zemlji na drugu stativu, a Moussa Wague zabija za vodstvo Senegala 2:1. No, Japance to nije pokolebalo, i sedam minuta kasnije, nakon greške vratara Senegala, Keisuke Honda pogađa za konačnih 2:2.