6.9 C

Novak Đoković i Dušan Lajović odveli Srbiju u finale teniskog ATP Cupa (VIDEO)

Teniseri Srbije finalisti su prvog izdanja ATP Cupa. Srbija je izborila mjesto u finalu i prije duela parova koji trenutno igraju Nikola Čačić i Viktor Troicki protiv ruskih predstavnika Teimuraza Gabashvilija i Konstantina Kravchuka.

Srbijanski teniseri bili su bolji u singl mečevima od predstavnika Rusije. Prvi je na teren izašao Dušan Lajović. Trenutno 34. igrač svijeta igra fantastičan tunir u Australiji, a danas je bio bolji od Karena Hačanova rezultatom 2:0, po setovima 7:5 i 7:6 (7:1). Lajoviću je za trijumf trebalo nešto manje od dva sata igre (1:50).

U drugom meču vidjeli smo mnogo više drame, a poen vrijedan finala za Srbiju je osvojio Novak Đoković. Drugi teniser svijeta bio je bolji od Daniila Medvedeva rezultatom 2:1, po setovima 6:1‚ 5:7 i 6:4. Nakon odličnog prvog seta i sjajne igre Đokovića, Medvedev je uzvratio u drugom setu. Napravio je Rus break na samom početku seta, Đoković se vratio, ali je do novog breaka došao u 12. gemu i tako izjednačio rezultat na 1:1.

Break Đokovića u petom gemu trećeg seta bio je dovoljan za pobjedu srbijanskog tenisera, iako je Medvedev u posljednjem gemu na meču imao tri break lopte. Drugi teniser svijeta nije dozvolio povratak Rusa u meč i 20. uzastopnom pobjedom za reprezentaciju u karijeri odveo je Srbiju u finale ATP Cupa.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Australija i Španija. Kyrgios će igrati protiv Bautiste, dok će Nadal odmjeriti snage s De Minaurom.