8.3 C

Novak Đoković osvojio Australian Open i stigao Rafaela Nadala

Novak Đoković osvojio je Australian Open.

Srbijanski teniser u finalu u Rod Laver Areni savladao je Stefanosa Tsitsipasa sa 3:0 u setovima (6:3, 7:6, 7:6).

Đokoviću je ovo jubilarna, deseta, titula u Melbourneu, a 22. Grand Slam naslov u karijeri, čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom.

Uz to, ovim trijumfom novi šampion Australije vratio se na prvo mjesto na ATP listi. Tsitsipas se probio na treće mjesto, dok će od sutra drugi teniser svijeta biti Carlos Alcaraz.

Prvi set Đoković je dobio sa 6:3. U četvrtom gemu napravio je brea za 3:1 i do kraja je zadržao svoj servis.

Drugi set je bio mnogo zanimljiviji. Tsitsipas je imao set loptu na Novakov servis u desetom gemu, ali je propustio šansu i otišlo se u tie-break u kojem je slavio sa 7:4.

Tsitsipas je na startu trećeg seta oduzeo servis protivniku, ali je Đoković odgovorio odmah potom i izjednačio na 1:1. To je ujedno bio znak da Grk nema snage za preokret u meč. Istina, došlo se do tie-breaka, ali je Đoković bio uvjerljiv i meč je priveo u svoju korist.