14 C

Novak Đoković u finalu turnira u Torontu osvojio Rodžers kup

Prvi teniser svijeta Novak Đoković osvojio je Rodžers kup, pošto je u nedjelju navečer u finalu turnira u Torontu pobijedio Keija Nišikorija u dva seta, 6:4, 7:5.

Đokoviću je ovo četvrta pobjeda na Rodžers kupu, na kome je bio prvi nosilac i prva poslije četiri godine. On je ovim trijumfom osvojio 1.000 ATP bodova i 685.200 dolara.
    Nišikori je bio treći nosilac, a na ATP listi je šesti. On je plasmanom u finale osvojio 600 ATP bodova i 336.000 dolara.

Srpski teniser osvojio je i svoj 30. masters turnir u karijeri, po čemu je rekorder. Ovo mu je 66. titula u karijeri.

Đoković je dobro počeo meč, ali je Nišikori uspio da čuva svoj servis sve do šestog gema, kada je srpski reprezentativac napravio brejk i poveo rezultatom 4:2. Onda je odbranio svoj servis i došao u priliku da novim brejkom osvoji set, ali nije iskoristio set loptu, tako da se Japanac spasio.

Đoković je potom bio siguran na svom servisu i iskoristio je svoju drugu brejk loptu za 6:3 u prvom setu.

On je u trećem gemu drugog seta napravio brejk, ali se Nišikori nije predavao i uzvratio mu je u šestom gemu za 3:3.

Obojica tenisera čuvali su svoj servis do 11. gema, kad je prvi igrač svijeta ponovo napravio brejk i poveo 6:5, iskoristivši prvu brejk loptu. Poslije toga je na svom servisu iskoristio treću meč loptu i ostvario veliki trijumf.