23.2 C

Novi debakl rukometne reprezentacije BiH, prejaka je bila i Rumunija

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u Njemačku putuje nakon tri poraza u pripremnim utakmicama. Podsjetimo, prije Rumunije našu selekciju ‘razbile’ su Argentina (32:23) i Švicarska (39:21).

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz na Yellow Cupu u Švicarskoj, ovog puta od selekcije Rumunije sa 29:19 (10:6).

Bila je ovo još jedna katastrofalna partija bh. rukometaša na pripremnom turniru uoči Evropskog prvenstva. Ovog puta je naš tim bio i oslabljen neigranjem zbog povreda Marka Panića, Senjamina Burića, Nedima Hadžića i Marija Pavlaka.

Ponovo je BiH imala crnu rupu. Od 11. do 26. minute dala je jedan gol, preko Mirka Hercega. Na pauzi je imala četiri gola zaostatka. U nastavku su Rumuni samo povećavali prednost i na kraju došli do visokog trijumfa.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u Njemačku putuje nakon tri poraza u pripremnim utakmicama. Podsjetimo, prije Rumunije našu selekciju “razbile” su Argentina (32:23) i Švicarska (39:21).

Prvu utakmicu na Euru u Njemačkoj rukometaši BiH igraju 11. januara protiv Švedske. Dva dana kasnije na rasporedu je utakmica s Nizozemskom, a grupnu fazu okončat će 15. januara susretom s Gruzijom.

Sve utakmice u E grupi igrat će u Mannheimu.