9.1 C

Nurkić postigao devet poena i ostvario 11 skokova u pobjedi Portlanda

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je dobru partiju u gostujućoj pobjedi svog Portlanda nad Memphisom 105:100.

Postigao je devet poena, uz 11 skokova za nešto više od 33 minute provedene na parketu.

Najbolji u redovima Portlanda je bio Lillard sa 32 poena, te Powell sa 28. Memphisu nije pomogao ni raspoloženi Brooks koji je ubacio 37 poena.

U ostalim odigranim susretima domaći timovi su upisali pobjede. Detroit je slavio protiv Miamija 100:90. Potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza je u redovima Detroita ubacio četiri poena uz dva skoka.

Sacramento je pobijedio San Antonio Spurse rezultatom 121:114. Bullsi su slavili protiv LA Lakersa 115:110 uz odličnu partiju DeRozana koji je ubacio 38 poena.

Minnesota je slavila protiv Dallasa 115:105, a Phoenix protiv Charlottea 137:106.

Susreti Philadelphia – New Orleans, Atlanta – Cleveland i Brooklyn – Denver su odgođeni zbog koronavirusa.