14.3 C

Odbojkašice BiH se porazom oprostile od debitantskog nastupa na Evropskom prvenstvu

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine od debitantskog nastupa na Evropskom prvenstvu oprostila se maksimalnim porazom 3:0 od Rusije, a rezultat po setovima glasio je 25:12, 25:20, 25:19.

Odličnim servisom i blokom Ruskinje su dominirale prvim setom na početku kojeg su povele sa 7:1. Ipak, u nastavku seta naše odbojkašice su uspjele smanjiti prednost na 10:8.

Novom serijom (7:1) Rusija je stekla veliku prednost, te je na kraju prvi set sa 25:12 riješila u svoju korist.

U drugom setu izabranice Stevana Ljubičića, za koje ni danas nije nastupila naša najbolja igračica Edina Begić, pružile su nešto bolji otpor Ruskinjama. Na kraju je to bilo dovoljno tek za 25:20 i vodstvo Rusije od 2:0 u setovima.

I treći set su Ruskinje rutinski privele kraju i slavile sa 25:19 za konačnih 3:0.

Debitantski nastup na kontinentalnom šampionatu najbolje bh. odbojkašice završile su na petoj poziciji grupe A, koja je bila izuzetno jaka, sa jednom pobjedom i tri osvojena boda.