16.7 C

OKK Čelik savladao HKK Čapljina i preuzeo lidersku poziciju

Košarkaši Čelika u zaostaloj utakmici 18. kola večeras su u zeničkoj Areni bez problema slavili novu pobjedu, ovaj put nad ekipom Čapljine. Konačni rezultat na kraju bio je 93:72 za domaći tim.

Zeničani su u ovaj duel ušli s četiri uzastopne pobjede, dok su gosti iz Čapljine u Zenicu doputovali bez prvog trenera Borisa Džidića i nekoliko košarkaša, koji su ostali kod kuće zbog zdravstvenih problema.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri, te je nakon prvog perioda na semaforu bilo 18:18. Već u drugoj četvrtini do izražaja je došao veći roster u izboru košarkaša u korist domaćeg tima, ali i veoma dobar šut. Podatak da su Zeničani za poluvrijeme ubacili čak 10 trojki dovoljno govori o raspoloženosti domaće ekipe u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo pri vodstvu Čelika rezultatom 51:26.

Nastavili su Zeničani s dobrom i efikasnom igrom i u trećoj četvrtini, prednost je rasla iz minute u minutu, crno-crveni su u nekoliko navrata imali i 30 poena prednosti. Na kraju trećeg perioda na semaforu je bilo 73:49 za Čelik.

U posljednjoj četvrtini domaći trener dao je šansu za igru i ostalim igračima s klupe, te je utakmica okončana sigurnom pobjedom Čelika rezultatom 93:72 (18:18, 33:8, 22:20, 20:24).

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u redovima Čelika, sjajan je bio bh.reprezentativac Haris Delalić sa 28 poena. Dobru partiju pružili su i Ermin Dedić sa 12 i Milivoje Božović sa 11 poena. U redovima Čapljine, Vladimir Ivelja postigao je 23, dok je Gojko Sudžum dodao 16 poena.

Čelik je današnjom pobjedom ponovo izbio na vrh tabele sa skorom od 10 pobjeda i šest poraza, dok je Čapljina nakon poraza na omjerom od sedam pobjeda i sedam poraza.