8.3 C

OKK Čelik u Areni ubjedljivo savladao KK Travnik

Košarkaši Čelika u okviru 17.kola A1 lige u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović” dočekali su ekipu Travnika, te na kraju slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 106:64.

Zeničani su u ovaj duel ušli s omjerom od 11 pobjeda i pet poraza, dok su gosti u Zenicu došli sa omjerom od dvije pobjede i 14 poraza.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su poveli 9:0, dok su Zeničani čekali četiri minute da postignu prve poene na utakmici. Nakon toga crno-crveni su konsolidovali svoje redove, ali prvu četvrtinu ipak su gosti riješili u svoju korist rezultatom 17:20. Sve što nisu pogodili u prvoj četvrtini, Zeničani su uradili u drugoj četvrtini, proradio je šut prije svega Muratovića i Avdibegovića, te se na poluvrijeme otišlo pri vodstvo Čelika rezultatom 49:30.

U trećoj četvrtini izabranici Josipa Pandže nastavili su tamo gdje su stali u drugoj četvrtini, te su povećavali još više svoje vodstvo. Na kraju treće četvrtine na semaforu je bilo 75:48 za domaćina. U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši rutinski su riješili utakmicu u svoju korist. Trener Čelika dao je šansu svim košarkašima za igru, a oni su to na najbolji mogući način iskoristili, budući da su se svi upisali u listu strijelaca.

Na kraju je bilo ubjedljivih i zasluženih 106:64 (17:20, 32:10, 26:18, 31:16) za ekipu Čelika.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci u domaćoj ekipi, ponovo je najefikasniji bio Nedžad Muratović sa 28 poena, Armin Avdibegović je dodao 16, dok je Anes Podojak ubacio 11 poena uz pet skokova i osam asistencija. U redovima ekipe Travnika, Amir Dovadžija je ubacio 17, dok je Aldin Pandžo dodao 13 poena.

Čelik je sa današnjom 12 pobjedom uz pet poraza učvrstio drugo mjesto na tabeli. Travnik je sa 15 porazom u sezoni uz dvije pobjede ubjedljivo na posljednjoj poziciji A1 lige