9.2 C

Petev: Razočaran sam rezultatom, nedostajalo je kvaliteta

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem kolu UEFA-ine Lige nacija od selekcije Rumunije rezultatom 4:1.

Selektor Ivaylo Petev se osvrnuo na sam meč.

– S obzirom na izboreni plasman kolo prije kraja, dali smo priliku mnogo novih igrača. Što se tiče utakmice primili smo prejeftino tri gola. To ne smijemo dozvoliti. Dali smo lopte u noge protivnicima i otvorili smo im šanse i primili četiri gola na taj način. Previsok mi je rezultat, mislim da naš golman do 83. minute nije uhvatio loptu u ruke. Razočaran sam rezultatom, ali ne mogu reći da nisu htjeli, borili se i trčali. Nedostajalo je kvaliteta u dodavanju lopte, par individualnih grešaka i to je tako – rekao je Petev.

Vratili se u formaciju sa 3 defanzivca u kojoj smo igrali nešto ranije.

– Probali smo na taj način i mislim da Rumunija u prvom poluvremenu nije imala 3 kornera. Ipak, Kova se povrijedio i vratili smo četiri igrača u zadnjoj liniji kako bi dali priliku Duljeviću. Opet kažem prejeftino smo primili golove – rekao je Petev.

Šerbečić i Šarić su debitovali za nacionalni tim, a osvrnuo se i na njihove mečeve bugarski stručnjak.

– Nije lako debitovati za reprezentaciju. Trudili su se i dali sve od sebe i zadovoljan sam – ističe Petev.

Prvi put u napadu su zajedno igrali Smail Prevljak i Ermedin Demirović, osvrnuo se i na njihovu partije.

– Što se tiče trke i borbe jesam zadovoljan, ali tu je bilo par situacija koje smo bolje mogli riješiti. Ipak, opet kažem čestitam Rumunima na pobjedi, a mi idemo dalje – zaključio je selektor Petev