20.2 C
Zenica
More

    Ukupno podjela

    Zenica
    overcast clouds
    20.2 ° C
    20.2 °
    20.2 °
    51 %
    0.9kmh
    99 %
    pet
    27 °
    sub
    21 °
    ned
    24 °
    pon
    30 °
    uto
    31 °

    Pezerov rezultat najvrjedniji, Bosnić jedina oborila rekord te osvojila tri zlata u Zenici

    Pezerov rezultat najvrjedniji, Bosnić jedina oborila rekord te osvojila tri zlata u Zenici

    Svi članovi bosanskohercegovačkog tima koji sutra putuje na Mediteranske igre u alžirski Oran, osvojili su prva mjesta te postali prvaci na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine, koje je jučer i danas održano na Atletskom stadionu “Kamberovića polje” u Zenici.

    Novi državni rekord BiH postavila je samo jučer Neira Bosnić iz Atletskog kluba Sarajevo u trci na 100 metara, koju je istrčala u vremenu 12.12. Bosnić je i danas slavila na 200 metara s vremenom 25.41, a jučer je za svoj tim trčala i štafetu 4×100 m te se također okitila zlatom. Bosnić je, tako, osvojila i najviše zlatnih medalja.

    Aktuelni rekorderi u bacanju kugle Mesud Pezer i bacanju koplja Dejan Mileusnić, obojica članovi AK Zenica, očekivano su jučer osvojili naslov državnog prvaka u svojim disciplinama. Pezer je pobijedio s 20,56 metara, što je najvrjedniji rezultat ovogodišnjeg prvenstva, dok je Mileusnić pobijedio s 76,06 m.

    Hajrudin Vejzović (Sloboda Tehnograd), koji je jučer s 10:58 pobijedio na 100 metara, danas je slavio i u trci na 200 metara s vremenom 22:05. Njegov klupski kolega Edhem Vikalo, koji je jučer bio drugoplasirani na 100 metara s 10.64, danas je bio treći na 200 metara s vremenom 22.30. Stefan Ćuković (Sarajevo) pobijedio je na 1.500 m s 3.57.85.

    Rusmir Malkočević (Sloboda T.) slavio je danas na 400 m prepone s vremenom 54.04; Abedin Mujezinović (Sarajevo) na 800 m s vremenom 1:47.96. Mujezinović i Ćuković trčali su i u pobjedničkoj štafeti AK Sarajevo 4×400 m.

    Svi pobjednici po disciplinama Pojedinačnog prvenstva BiH za 2022. godinu:

    ŽENE: MOTKA: 1. Nejra Hadžiahmetagić (Sarajevo) 2,20 m; TROSKOK: 1. Ana Dorotea Markić (Zrinjski) 11,86 m; 100 m: 1: Neira Bosnić (Sarajevo) 12.12; 100 m prepone: 1. Maša Garić (Novi Grad) 14.79; KLADIVO: 1.Ajla Bašić (Sarajevo) 55,35 m; DISK: 1. Mediha Čamdžić (Sarajevo) 44,99 m; 400 m: 1. Kristina Stojković (AK San Prnjavor) 59.55; 5.000 m: 1. Alma Hrnjić 19:21.03; 1.500 m: 1. Glorija Kureš (Borac BL) 4:55.72; 4×100 m: 1. AK Sarajevo 49.99.

    800 m: Jelena Gajić (Prnjavor) 2:14.51; VIS: 1. Sara Lučić (Glasinac, Sokolac); 3.000 m: 1. Alma Hrnjić (10:26.47); KUGLA: 1. Gorana Tešanović (22. April, Banja Luka) 13.47; 200 m: 1. Neira Bosnić (Sarajevo) 25.41; DALJ: 1. Dora Marić (Sarajevo) 5,42 m; 400 m pr.: 1. Maša Garić (Novi Grad Sarajevo) 1:03.80; KOPLJE: 1. Aleksandra Vidović (Borac BL) 43, 67 m; 4×400 m: 4:23.03.

    MUŠKARCI: KOPLJE: 1. Dejan Mileusnić (AK Zenica) 76.06 m; DALJ: 1. Stefan Stanković (Banja Luka) 6,80 m; 100 m: Hajrudin Vejzović (Sloboda T.) 10.58; 400 m: Vis: 1. Samir Hodžić (Novi Grad, Sarajevo) 200 cm; 110 m prepone: 1. Mahir Kurtalić (Sloboda T.) 14.92; KUGLA: 1. Mesud Pezer (Zenica) 20,56 m; 400 m: 1. Boris Dragoljević (Banja Luka) 48.87. 1.500 m: 1. Stefan Ćuković (Sarajevo) 3:57.85; 3.000 m: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 8:34.78; 4×100 m: 1. AK Sarajevo 43.78.

    KLADIVO: 1. Samir Vilić (Sarajevo) 53,51 m; TROSKOK: 1. Sedin Heco (Zenica) 14,51 m; DISK: Vojislav Grubeša (Borac BL) 55,31 m; 800 m: 1. Abedin Mujezinović (Sarajevo) 1:47.96; MOTKA: Luka Ivičić (Sarajevo) 4,30 m; 5.000 m: Uroš Gutić (Borac) 15:19.30; 400 m pr.: 1. Rusmir Malkočević (Sloboda Tehnograd Tuzla) 54.04; 200 m: 1. Hajrudin Vejzović (Sloboda T.) 22.05; 3.000 m stipl: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 9:52.37; 4×400 m: 1. AK Sarajevo 3:33.24.

    Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

    Svi članovi bosanskohercegovačkog tima koji sutra putuje na Mediteranske igre u alžirski Oran, osvojili su prva mjesta te postali prvaci na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu Bosne i Hercegovine, koje je jučer i danas održano na Atletskom stadionu “Kamberovića polje” u Zenici.

    Novi državni rekord BiH postavila je samo jučer Neira Bosnić iz Atletskog kluba Sarajevo u trci na 100 metara, koju je istrčala u vremenu 12.12. Bosnić je i danas slavila na 200 metara s vremenom 25.41, a jučer je za svoj tim trčala i štafetu 4×100 m te se također okitila zlatom. Bosnić je, tako, osvojila i najviše zlatnih medalja.

    Aktuelni rekorderi u bacanju kugle Mesud Pezer i bacanju koplja Dejan Mileusnić, obojica članovi AK Zenica, očekivano su jučer osvojili naslov državnog prvaka u svojim disciplinama. Pezer je pobijedio s 20,56 metara, što je najvrjedniji rezultat ovogodišnjeg prvenstva, dok je Mileusnić pobijedio s 76,06 m.

    Hajrudin Vejzović (Sloboda Tehnograd), koji je jučer s 10:58 pobijedio na 100 metara, danas je slavio i u trci na 200 metara s vremenom 22:05. Njegov klupski kolega Edhem Vikalo, koji je jučer bio drugoplasirani na 100 metara s 10.64, danas je bio treći na 200 metara s vremenom 22.30. Stefan Ćuković (Sarajevo) pobijedio je na 1.500 m s 3.57.85.

    Rusmir Malkočević (Sloboda T.) slavio je danas na 400 m prepone s vremenom 54.04; Abedin Mujezinović (Sarajevo) na 800 m s vremenom 1:47.96. Mujezinović i Ćuković trčali su i u pobjedničkoj štafeti AK Sarajevo 4×400 m.

    Svi pobjednici po disciplinama Pojedinačnog prvenstva BiH za 2022. godinu:

    ŽENE: MOTKA: 1. Nejra Hadžiahmetagić (Sarajevo) 2,20 m; TROSKOK: 1. Ana Dorotea Markić (Zrinjski) 11,86 m; 100 m: 1: Neira Bosnić (Sarajevo) 12.12; 100 m prepone: 1. Maša Garić (Novi Grad) 14.79; KLADIVO: 1.Ajla Bašić (Sarajevo) 55,35 m; DISK: 1. Mediha Čamdžić (Sarajevo) 44,99 m; 400 m: 1. Kristina Stojković (AK San Prnjavor) 59.55; 5.000 m: 1. Alma Hrnjić 19:21.03; 1.500 m: 1. Glorija Kureš (Borac BL) 4:55.72; 4×100 m: 1. AK Sarajevo 49.99.

    800 m: Jelena Gajić (Prnjavor) 2:14.51; VIS: 1. Sara Lučić (Glasinac, Sokolac); 3.000 m: 1. Alma Hrnjić (10:26.47); KUGLA: 1. Gorana Tešanović (22. April, Banja Luka) 13.47; 200 m: 1. Neira Bosnić (Sarajevo) 25.41; DALJ: 1. Dora Marić (Sarajevo) 5,42 m; 400 m pr.: 1. Maša Garić (Novi Grad Sarajevo) 1:03.80; KOPLJE: 1. Aleksandra Vidović (Borac BL) 43, 67 m; 4×400 m: 4:23.03.

    MUŠKARCI: KOPLJE: 1. Dejan Mileusnić (AK Zenica) 76.06 m; DALJ: 1. Stefan Stanković (Banja Luka) 6,80 m; 100 m: Hajrudin Vejzović (Sloboda T.) 10.58; 400 m: Vis: 1. Samir Hodžić (Novi Grad, Sarajevo) 200 cm; 110 m prepone: 1. Mahir Kurtalić (Sloboda T.) 14.92; KUGLA: 1. Mesud Pezer (Zenica) 20,56 m; 400 m: 1. Boris Dragoljević (Banja Luka) 48.87. 1.500 m: 1. Stefan Ćuković (Sarajevo) 3:57.85; 3.000 m: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 8:34.78; 4×100 m: 1. AK Sarajevo 43.78.

    KLADIVO: 1. Samir Vilić (Sarajevo) 53,51 m; TROSKOK: 1. Sedin Heco (Zenica) 14,51 m; DISK: Vojislav Grubeša (Borac BL) 55,31 m; 800 m: 1. Abedin Mujezinović (Sarajevo) 1:47.96; MOTKA: Luka Ivičić (Sarajevo) 4,30 m; 5.000 m: Uroš Gutić (Borac) 15:19.30; 400 m pr.: 1. Rusmir Malkočević (Sloboda Tehnograd Tuzla) 54.04; 200 m: 1. Hajrudin Vejzović (Sloboda T.) 22.05; 3.000 m stipl: 1. Belmin Mrkanović (Doboj Istok) 9:52.37; 4×400 m: 1. AK Sarajevo 3:33.24.

    Posljednje objavljeno