14.6 C

Phoenix se u Miamiju vratio pobjedama, Nurkić solidan

Košarkaši Phoenix Sunsa savladali su Miami Heat u gostima sa 118:105 i tako se, nakon dva vezana poraza, vratili na pobjedničke staze.

Sunsi su bili bolji tim od početka utakmice i nakon prve četvrtine su vodili sa 33:25, a na poluvremenu sa 62:49 (+13).

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada Phoenix odlazi na nedostižnu prednost od 20 i više poena razlike. U posljednju dionicu se ušlo s rezultatom 100:74 za Phoenix, pa su domaći do kraja uspjeli samo ublažiti poraz.

Phoenix je do pobjede predvodio Gordon sa 23 poena, dok je Booker ubacio poen manje. Najefikasniji igrač susreta bio je Miamijev Jimmy Butler sa 26 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na terenu proveo 26 minuta a za to vrijeme je postigao šest poena, zabilježio dva skoka i podijelio odličnih osam asistencija. U tom segmentu je Nurkić bio najbolji u svom timu uz Bookera i Duranta koji su također imali po osam asistencija.

Za Phoenix je ovo bila 27. pobjeda u sezoni i sada je ovaj tim na omjeru 27-20 na šestom mjestu na Zapadu.