16.7 C

Počela Premijer liga BiH, Čelik poražen od Krupe

Odigrano je prvo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, a prošle godine drugoplasirani Željezničar u rovovskoj je bici tek pred kraj utakmice uspio uzeti bodove GOŠK Gabeli.

Asim Zec u drugom je poluvremenu ušao u igru, a u 75. je lijepo pokupio ubačaj te ga spremio u mrežu GOŠK-a i donio Želji pobjedu 1:0.

Sav nedostatak pogodaka u Gabeli nadoknadili su Krupa i Čelik iz Zenice.

Krupa je na domaćem terenu opravdala status favorita te odmah jako krenula u susret i povela već u petoj minuti pogotkom Makitana, a petnaest minuta kasnije vodstvo je na 2:0 povećao Koljić. Već je u 23. minuti Čelik uzvratio te je Dedić smanjio prednost Krupe, a s rezultatom 2:1 otišlo se i na predah.

U nastavku su ekipe igrale otvoreno, no Čelik nije mogao doći do pogotka, pogodio je Šišić i prečku, a svoja tri boda Krupa je u 71. minuti potvrdila.

Mladost je kao favorit dočekala Zvijezdu 09, no klub iz Doboja odmah je u prvom kolu ‘kiksao’ te je svih devedeset minuta prošlo – bez pogotka usprkos otvorenoj igri obje ekipe.

I prvak Zrinjski započeo je svoju sezonu, a na gostovanju protiv Slobode uzeo je sva tri boda, a minimalnu pobjedu (1:0) donio je Filipović u 31. minuti.