10.9 C

Počeo prenos uživo utakmice NK Čelik – FK Klis (VIDEO)

Čelik Klis Pred Početak Utakmice

Počeo je prenos uživo odlučujuće utakmice između NK Čelik i FK Klis, a koji prenosi radio ZENIT na svom zvaničnom Facebook profilu.

Utakmica se igra na stadionu Bilino polje u Zenici sa početkom u 19 sati.

NK Čelik – FK Klis (1. Poluvrijeme)

Posted by RADIO ZENIT on Sunday, 11 June 2023

Podsjećamo, ovo je odlučujući meč za NK Čelik jer će nakon utakmice biti poznato koja ekipa ulazi u m:tel Prvu ligu FBiH. Rezultat iz prve utakmice koja se igrala u srijedu, 07.06.2023. godine u Konjicu, iznosi 1-1.

Ono što možemo vidjeti iz prvih kadrova iz prenosa uživo jeste da je veliki broj navijača došao na najbitniju utakmicu u posljednjih nekoliko godina.

Prije samog početka utakmice održan je minut šutnje povodom tragedije koja se desila jučer, a to je pogibija dvanaestogodišnjeg Zeničanina Pašalić Imrana koji je život izgubio u saobraćajnoj nesreći u blizini Novog Travnika.

U 15. minuti NK Čelik dolazi u vodstvo od 1-0 nakon izvedenog kornera, a strijelac je bio Selim Žuna. Nakon postignutog pogotka navijači sa Juga su to proslavili bakljadom koja je trajala nekoliko minuta.

Celik Proslava Gola Protiv Klisa
    Proslava pogotka iz 15. minuta za 1-0 za NK Čelik

U 28. minuti susreta crno-crveni pogotkom Karalić Emira povećavaju vodstvo na 2-0.