24.3 C

Pogledajte kako je Lana Pudar došla do petog mjesta na Svjetskom prvenstvu (VIDEO)

Lana Pudar Screenshot

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar zauzela je danas peto mjesto u utrci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u u 25-metarskim bazenima u Melbourneu.

Mlada Mostarka, koja je aktuelna evropska prvakinja u ovoj disciplini, danas je ovu dionicu isplivala u vremenu 2:05.23.

Treba istaći da je Lana bila ubjedljivo najmlađa učesnica finala.

Nova svjetska prvakinja je Dakota Luther iz SAD-a (2:03.37). Srebrenu medalju osvojila je njena sunarodnjakinja Hali Flickinger (2:03.78), dok je bronza pripala Australki Elisabeth Dekkers (2:03.94).

Pogledajte nastup najbolje bh. plivačice.

Najbolja bh. plivačica naredni nastup na prvenstvu ima u disciplini 100 delfin. Kvalifikacije su na rasporedu u subotu, 17. decembra, u 2:08 ujutro.

Ovo je prvi put da se ovaj prestižni plivački događaj održava u ovom australskom gradu, u “Melbourne Sports and Aquatic” centru, rađenom po najsavremenijim standardima.