6 C

Policija uhapsila navijača, klub ga kaznio tri godine

Osim četiri pogotka koja su obilježila remi između Norwicha i Tottenhama proteklog vikenda (2:2), engleskoj javnosti je ovaj meč još uvijek zanimljiv jer je policija identifikovala navijača koji je bacio mobitel u teren.

Naime, jedan navijač je tokom prvog poluvremena bacio mobitel u teren, što se smatra kršenjem pravilnika ponašanja navijača na stadionu, a nakon što ga je policija identifikovala i prvobitno privela na ispitivanje, kaznu je dobio i od vlastitog kluba.

“Navijač je identifikovan i uhapšen nakon bacanja opasnog predmeta na teren tokom prvog poluvremena”, potvrdio je engleski klub, koji je navijaču zabranio ulazak na stadion Carrow Road na tri godine.

Policija još uvijek ispituje ovaj slučaj i nije poznato da li će dizati optužnicu protiv ovog navijača.

Podsjećamo, susret između Norwicha i Tottenhama završen je rezultatom 2:2, a jedan pogodak za domaći tim postigao je i povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić koji je svoj tim doveo u vodstvo od 1:0.