11.7 C

Porto i Manchester United u četvrtfinalu Lige prvaka (VIDEO)

Nakon što su svoje mjesto u četvrtfinale izborili Ajax i Tottenham, sinoć su se za svoje mjesto izborili Porto i Manchester United.

Roma je na domaćem terenu pobijedila Porto rezultatom 2:1. Domaći teren godio je i igračima Porta koji su sinoć pokazali dosta bolju igru. Do kraja utakmice rezultat je bio identitčan pa su se na stadionu Dragao igrali produžeci. Domaća ekipa postigla je pogodak koji ih je odveo do četvrtfinala Lige prvaka. Bh. napadač Edin Džeko u dresu Vučice je igrao čitav meč.

Na Parku prinčeva sinoć je odigrana revanš utakmica između Paris Saint-Germaina i
    Manchester Uniteda. Iako je PSG slavio kod kuće rezultatom 2:0, sinoć su poraženi rezultatom 1:3. Ova razlika postignuta u posljednjim minutama utakmice bila je dovoljna da Manchester United osigura mjesto u četvrtfinalama Lige prvaka.

Pogotke za United su postigli Romelu Lukaku u 2. i 30. minuti i Marcus Rashford iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Za PSG je jedini gol pogodio Juan Bernat u 12. minuti, prenose Agencije.