11.5 C

Poznati polufinalisti Europske lige, teška povreda Ibrahimovića

Lyon i Bešiktaš su pobjednika odlučivali raspucavanjem s bijele tačke, a Zlatan Ibrahimović je u Manchesteru ozlijedio koljeno na početku produžetaka

Manchester United je tek nakon produžetaka uspio slomiti Anderlecht i izboriti polufinale Europske lige. Nakon 90 minuta je bilo 1:1, identičan rezultat kao nakon prve utakmice pa su igrači morali odigrati i produžetke. A tamo je United uspio probiti gostujuću obranu i pogotkom Marcusa Rashforda slavio.

Manchester United je poveo u 11. minuti igre preko Armenca Henrikha Mkhitaryana. Rashford je asistirao s lijeve strane, a Mkhitaryan nije imao problema i prizemni je udarcem savladao gostujućeg golman. Od posljednjih šest golova Uniteda u Europskoj ligi, Armenac je zabio pet komada.

A Anderlecht je zasluženo izjednačio nakon 20 minuta. Teodorczyk je zatresao stativu, a odbijenu loptu je u mrežu pospremio kapetan Anderlechta Hanni. I nakon tog gola Belgijci su nastavili dominirati na terenu, a crveni vragovi su se dignuli u zadnjih 20-ak minuta. Zicer je u 69. minuti promašio Rashford. Izašao je sam pred golmana Rubena, zaobišao ga, ali je otišao previše ukoso i propustio je priliku.

U 90 minuta više nije bilo golova pa je utakmica otišla u produžetke. Zlatan Ibrahimović je odmah na početku ozlijedio koljeno i morao je izaći. U igri ga je zamijenio Martial.

I nakon nekoliko velikih promašaja, Marcus Rashford je napokon pronašao put do mreže u 107. minuti i tako odveo United u polufinale.

Schalke je pobijedio Ajax s 3:2 u 120 minuta igre, ali s ukupnih 4:3 prolaz su izborili Nizozemci.

Poveli su rudari pogotkom Leona Goretzka u 53. minuti nakon što mu je asistirao Guido Burgstaller. Sead Kolašinac je tri minute kasnije poslao sjajnu asistenciju za Burgstallera koji se i sam upisao u strijelce za 2:0. I to je bio rezultat koji je odveo utakmicu u produžetke.

Ajax je od 80. minute igrao s desetoricom igrača jer je isključen Joel Veltman.

A u produžecima se ponovno ukazao Kolašinac koji je u 101. minuti uposlio Caligiurija za 3:0. Iako je igrao s igračem više i imao rezultat na svojoj strani, Schalke je uspio primiti dva gola od Ajaxa i tako ostati bez polufinala. Za 1:3 je zabio Nick Viergever u 111. minuti, a u 120. minuti je strijelac bio Amin Younes.

Lyon je nakon raspucavanja s bijele tačke izbacio Bešiktaš iz Europe! Nakon 120 minuta igre bio je 2:1, a taj je rezultat značio da će pobjednika odlučivati jedaanesterci, a ključni je penal promašio Matej Mitrović.

Bešiktaš je stigao do vodstva pogotkom Andersona Talisce koji je s ruba kaznenog prostora pospremio loptu u gol. Izjednačio je Lyon u 34. minuti preko svog najboljeg napadača Alexandrea Lacazettea.

Lacazette je do kraja poluvremena pogodio i stativu, a na kraju im se to obilo o glavu jer su Turci u nastavku igre stigli do novog vodstva. Adriano je centrirao, a Anderson Talisca je zabio svoj drugi gol.

Nakon prvih pet serija su svi izvođači bili nepogrešivi – Babel, Tosun, Hutchinson, Arslan i Talisca su pogađali za Bešiktaš, a za Lyon Fekir, Tolisso, Ghezzal, Rybus i Valbuena. Potom je za Bešiktaš pogodio Uysal, a za Lyon Diakhaby. Prvi je promašaj upisao Duško Tošić kojemu je udarac skinuo Lopes, ali je kod Lyona promašio Jallet. Novi promašaj je kod Bešiktaša upisao Matej Mitrović, a Gonalonis je zabio za pobjedu Lyona!

Celta Vigo se plasirala u polufinale Europske lige nakon remija 1:1 s Genkom u Belgiji.

Španjolci su u prvoj utakmici slavili s 3:1 i remi u gostima ih je odveo u polufinale drugog najvažnijeg europskog klupskog natjecanja.

Celta je povela pogotkom Piona Sista u 63. minuti, a samo četiri minute kasnije Genk je stigao do izjednačenje, strijelac je bio Leandro Trossard.