6.7 C

Preokretom izbacili Manchester City i izborili finale Lige prvaka

Odigrana je i druga uzvratna polufinalna utakmica Lige prvaka u Madridu između Reala i Manchester sitija.

Nakon pobjede City-ja 4:3 na Etihadu, u fantastičnoj utakmici, u revanšu je u dramatičnom finišu i produžecima slavio sastav Reala rezultatom 3:1.

Na prvi pogodak se čekalo čak do 73. minute kada je Mahrez na asistenciju Silve pogodio mrežu domaćina za velikih 0:1 City-ja, a taj pogodak je potpuno utišao stadion u Madridu. U tom trenutku Real još nije imao udarac u okvir gola.

A onda je City doslovno prosuo vodstvo i plasman u finale.

Za 1:1 je pogodio Rodrigo u 90. minuti, da bi u 91. isti igrač pogodio za 2:1 i produžetke.

U 95. minuti sviran je penal za Real, a Benzema pretvara to u pogodak za 3:1, što je Realu bilo dovoljno za plasman u finale.

Tako će u finalu 28. maja snage odmjeriti Liverpul koji je sinoć eliminisao Villareal i ekipa Real Madrida.