9 C

Prva pobjeda reprezentacije Crne Gore u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Litvanije 2:0, u drugom kolu novog UEFA takmičenja – Lige nacija, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon remija u Rumuniji u prvom kolu, Crnogorci su večeras rutinski savladali selekciju Litvanije i tako došli do prve pobjede u Ligi nacija.

Već od samog početka, domaći su krenuli ofanzivno ka golu gostiju, najčešće napadima preko krila. Prvu veliku šansu Crna Gora je propustila u 32. minutu, kada je nakon što je Janković sjajno centrirao sa desne strane, Bećiraj sa peterca šutirao glavom, ali je sjajano intervenisao golman Litvanaca –Šetkus.

Samo dva minuta kasnije, Crna Gora je povela. Kapiten Stefan Savić je pogodio iz penala, nakon što je prethodno Limonas igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Ubrzo nakon što je selekcija Litvanije krenula s centra, Crna Gora je duplirala vođstvo. Tomašević je ubacio sa lijeve strane, a Janković sve pratio i iz blizine poslao loptu u mrežu. Igrao se 35. minut.

U drugom poluvremenu po nekoliko pokušaja na obije strane, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U drugom meču grupe 4, u ligi “C“, Srbija je u Beogradu remizirala sa selekcijom Rumunije 2:2.

Liga nacija je novo takmičenje pod okriljem UEFA-e, koje za cilj ima da zamijeni prijateljske utakmice.

U takmičenju učestvuje 55 reprezentacija koje su podeljene u četiri lige (Liga A-D), dok svaka divizija ima po četiri grupe. U svakoj grupi učestvuje tri ili četiri tima i igraju se po dvokružnom bod sistemu.