5.2 C

Real Madrid i Olympiacos u finalu košarkaške Eurolige

Real Madrid i Olympiacos igrat će u finalu košarkaške Eurolige, nakon što su u petak u polufinalnim mečevima slavili pobjede protiv Barcelone, odnosno Monaca.

Real je u velikom derbiju u Kaunasu, ovogodišnjem domaćinu Final Foura, slavio pobjedu protiv Barcelone rezultatom 78:66.

Prvo ime u pobjedničkom timu bio je Walter Tavares sa 20 poena i 15 skokova.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa upisao je sedam poena, a reprezentativac Hrvatske Mario Hezonja 14 poena te dodao devet skokova.

U redovima Barcelone je najbolji bio Alex Abrines sa 16 poena, dok je srbijanski reprezentativac Nikola Kalinić ubilježio šest poena.

Olympiacos prejak za Monaco

Najbolji tim regularnog dijela sezone Olympiacos ranije je u prvom polufinalu slavio pobjedu protiv Monaca rezultatom 76:62.

Monaco je vrlo dobro odigrao prvo poluvrijeme, koje je dobio rezultatom 41:29, ali je grčki velikan odigrao sjajno drugo poluvrijeme i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Najbolji u redovima pobjedničkog tima bio je Saša Vezenkov sa 19 poena, dok je Kostas Papanikolau dodao 15 koševa.

U redovima Monaca Mike James i Elie Okobo su ubacili po 17 poena.

Finalna (19:00 sati) i utakmica za treće mjesto (16:00 sati) igraju se u nedjelju.