20.6 C

Real Madrid razbio Barcelonu na Camp Nou za finale Kupa kralja

Fudbaleri Real Madrida u revanš susretu polufinala Kupa Kralja odigranom na Camp Nou razbili su Barcelonu u velikom El Clasicu rezultatom 0:4 (1:4) i tako izborili finale.

Meč je obilježio nestvarni Karim Benzema koji je postigao hat-trick!

Utakmica na stadionu Camp Nou završena je rezultatom 0:4!

U prvom meču u Madridu pobijedila je Barcelona sa 1:0 i važila je za favorita u revanšu.

I početak duela nije nagovještavao ništa drugo. Bolji su bili fudbaleri Barcelone prvih 45 minuta. Međutim, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Karim Benzema samo potvrđuje pogodak Vinicijusa Juniora i Real neočekivano dolazi u vodstvo – 0:1.

Taj pogodak kao da je totalno poremetio Katalonce. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Benzema koristi dodavanje Luke Modrića i preciznim udarcem postiže drugi gol za goste.

Već tada su igrali Barcelone totalno pali, a čini se da su se potpuno predali nakon trećeg pogotka, koji je iz penala posdtigao Benzema u 58. minutu. Prethodno je Kessie u svom šesnaestercu faulirao Viniciusa Juniora.

Od tog trenutka samo je bilo pitanje sa koliko će golova Katalonci izgubiti, da bi u 80. minutu Karim Benzema kopletirao hat-trick i potpun revanš Barceloni za prethodne poraze.

Real će u finalu igrati protiv Osasune koja je u prvom polufinalnom duelu bila bolja od Athletic Bilbaoa.