11.5 C

Real Madrid savladao PSG, Liverpool deklasirao Porto

U srijedu navečer su odigrane još dvije utakmice u okviru osmine finala evropske Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Real Madrid je u vrlo zanimljivom meču osmine finala na svome “Santiago Bernabeuu” savladao Paris Saint-Germain (PSG) rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Adriena Rabiota na asistenciju Neymara. Ipak, Real je uspio izjednačiti u 45. minuti kada je Cristiano Ronaldo pogodio iz penala, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Domaćin je u 83. minuti poveo sa 2:1 golom Ronalda, a samo tri minute kasnije povećali su na 3:1 pogotkom Marcela na asistenciju Marca Asensija. Do kraja više nije bilo pogodaka, pa je Real upisao vrlo važnu pobjedu pred uzvratni meč u Parizu.

U drugom meču, Porto je na stadionu “Dragao” poražen od Liverpoola s ubjedljivih 0:5.

Liverpool je došao do prednosti u 25. minuti golom Sadioa Manea na asistenciju Georginioa Wijnalduma.

Samo četiri minute kasnije gosti su udvostručili prednost preko Mohameda Salaha koji je pogodio na asistenciju Jamesa Milnera, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Liverpool je u 53. minuti već vodio s 3:0 pogotkom Manea na asistenciju Roberta Firmina.

U 70. minuti gosti su povećali prednost na 4:0 golom Firmina koji je pogodio na asistenciju Milnera.

Liverpool je u 85. minuti poveo s visokih 5:0 preko Manea, koji je time upisao i hat-trick.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Liverpool ostvario veliku pobjedu pred revanš na “Anfieldu”.

Uzvratni mečevi su na programu 6. marta.

U utorak su također odigrane dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Juventus je u Torinu igrao neriješeno 2:2 s Tottenhamom, dok je Basel kao domaćin na stadionu “St. Jakob-Park” deklasiran od favoriziranog Manchester Cityja sa 0:4.