9 C

Remi kadeta Bosne i Hercegovine protiv Izraela

U prvom kolu Grupe 1 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za kadete (U-17) Bosna i Hercegovina i Izrael su igrali neriješeno 1:1.

Bosna i Hercegovina je prvi put zaprijetila u 9. minutu. Ajdin Beganović je oduzeo loptu na sredini terena, povukao je do protivničkog šesnaesterca i asistirao za Stefana Marčetića koji šutira pored gola iz dobre pozicije. U 12′ Izrael je uzvratio preko Karema Zoabija, koji glavom šutira pored gola nakon centaršuta sa lijeve strane. Četiri minuta kasnije, Zoabi je još jednom pokušao glavom, ali je Faris Mehić bio na pravom mjestu. Igrao se 38′ kada su „Zmajići“ došli do prednosti. Dženan Šabić je centrirao sa lijeve strane, a Samer H. Spahić sa peterca šalje loptu u mrežu. U 41′ Yehoda Belay šutira sa 20 metara, ali je golman Faris Mehić još jednom dobro intervenisao.

U 53′ Faris Mehić je odbranio udarac glavom „rezerviste“ Yuvala Ranona. Dva minuta kasnije, Izraelci su imali još jednu dobru priliku, ali su naši defanzivci uspjeli da otklone opasnost ispred svog gola. U 63′ Ido Oli je snažno šutirao sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. U 65′ dosuđen je penal za Izrael, nakon što je Jusuf Terzić igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran realizator „najstrože kazne“ bio je Saied Abu Farči i postavio konačan rezultat ove utakmice.

U drugom susretu ove grupe, Bjelorusija je sa 2:1 savladala Srbiju. U sljedećem kolu, Bosna i Hercegovina u subotu 25. marta od 14 sati igra protiv Srbije.