23.2 C

Remi u derbiju između Atletico i Real Madrida, nova majstorija Ronalda (VIDEO)

Madridski gradski derbi između Reala i Atletica završio je s miroljubivih 1:1.

Kraljevi su propustili priliku približiti se rojiblancosima te su tako ostali na trećem mjestu s četiri boda zaostka. Uz to, Valencia je dobila priliku da pobjedom u dvoboju s Espanyolom preskoči los blancose te zauzme treću poziciju na ljestvici La lige.

S druge strane, Atleti su ovom podjelom bodova pali na 11 bodova zaostatka za vodećom Barcelonom koja je ujedno i pravi pobjednik ovog susreta.

Najbolji pojedinac na travnjaku Santiago Bernabeua bio je slovenski golman Jan Oblak koji je, unatoč činjenici da mu je Cristiano Ronaldo prekrasnim volejem uspio postići pogodak, spasio svoju ekipu sigurnog poraza.

Portugalac je ipak, novom majstorijom produžio nevjerojatan niz od 10 utakmica zaredom u kojima je postigao pogodak.

Iako je Atletico nešto ofenzivnije ušao u utakmicu, prvu je ozbiljniju priliku ipak imao kraljevski klub. Ronaldo je dočekao ubačaj s lijeve strane i klizeći pokušao pogoditi gol, ali mu je pokušaj skinuo sjajni Jan Oblak.

Slovenski golman se istaknuo i u 28. minuti kada je skinuo čisti zicer Varaneu. Koliko je dobar čuvar mreže Atleta najbolje govori podatak da je Oblak uspio zaustaviti čak 31 od posljednjih 35 pokušaja u okvir njrgovog gola. A samo dvije minute kasnije morao se protegnuti i Navas da obrani pokušaj Coste koji se probio po desnoj strani.

Najbliže pogotku u prvom poluvremenu bio je Marcelo koji je sjajnim udarcem desnom nogom zatresao gredu. Lopta se vratila u igru, a u nastavku akcije je pokušaj Carvajala skinuo Oblak.

U 53. minuti los blancosi su poveli. Gareth Bale je prekrasno prošao po lijevom boku te ubacio u sredinu gdje je tehnički savršenim volejem loptu zahvatio Portugalac. Oblak nije imao šanse, pa je Ronaldo tako svojim 650. pogotkom u karijeri doveo bijele u prednost.

Vodstvo kraljevskog kluba trajalo je samo četiri minute. Akciju za izjednačenje pokrenuo je Griezmann gurnuvši u mat situaciju Vitola. Igrač rojiblancosa ne uspijeva gurnuti loptu pored kostarikanskog čuvara mreže, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Griezmann. Francuz je ovim pogotkom ostvario fantastičan usjeh – zabio je pogodak u posljednja tri nastupa na kultnom Santiago Bernabeuu.

Do kraja susreta Real je kontrolirao posjed i igru, ali sastav Zinedinea Zidanea nije uspio doći do sva tri boda te će ih Valencija, eventualnom pobjedom, preskočiti na trećem mjestu prvenstvenog poretka.

Najbliže pogotku i pobjedi domaćini su bili u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je iz slobodnog udarca sjajno pucao Ramos – međutim Jan Oblak je novom sjajnom paradom ukrao pobjedu Realu.