8.1 C

Reprezentacija BiH na krilima Višće savladala Južnu Koreju

Fudbalska reprezentacija BiH je u prijateljskoj utakmici savladala Južnu Koreju sa 3:1, a sva tri gola za naš tim postigao je sjajni Edin Višća.

Početak utakmice je donio agilniju igru naše selekcije, ali ipak prve prave prilike su imali Korejanci.

Prvo je Son zaprijetio u sedmoj minuti, zatim Yung u devetoj, pa opet Son u 11. no ostalo je 0:0.

U 13. minuti nakon asistencije Todorovića, Džeko propušta dobru priliku za Zmajeve, da bi u 18. minuti Šehića sjajno odbranio nakon šuta Yunga. U 21. minuti nova šansa za Džeku, bez promjene rezultata.

U 28. minuti Višća dovodi Zmajeve u vodstvo od 0:1, da bi u narednom napadu Lee uzvratio ekspresnim izjednačenjem

Ipak, u 45. minuti Duljević sjajnom asistencijom pronalazi Višću, koji postiže svoj drugi pogodak i na odmor odlazimo sa 1:2.

U nastavak duela Korejanci su ušli agilnije sa željom da došu do brzog izjednačenja. Son je imao priliku u 48 .minuti, ali bez promjene rezultata.

U 69. minuti nakon mirnog perioda igre, Korejanci opet prijete preko svog najboljeg fudbalera SOna, noŠehića zaustavlja njegov udarac. Minut kasnije pokušaj Šunjića, međutim lopta odlazi preko gola.

Naša reprezentacija je imala sreće u 75. minuti nakon pokušaja Leea, ostalo je 1:2. U 79. minuti Višća na asistenciju Bajića postiže hat-trick za 1:3.

JUŽNA KOREJA: Kim Seunggyu, Kim Minwoo, Oh Bansuk, Yun Youngsun, Lee Yong, Koo Jacheol, Ki Sungyueng (C), Lee Jaesung, Jung Wooyoung, Son Heungmin, Hwang Heechan.

BiH: Šehić, Šunjić, Zukanović, Ćivić, Todorović (Bičakčić 74’), Bešić, Cimirot (Lončar 84’), Pjanić (Sarić 45’), Duljević (Zakarić 66’), Višća (Milošević 80’), Džeko (Bajić 59’).