24.5 C

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci odbranila titulu pobjednika Lige nacija

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci odbranila je naslov pobjednika Zlatne lige nacija. Naš tim je jučer na Ilidži, u pretposljednjem kolu, pobijedio Njemačku rezultatom 3:0 te osigurao naslov, prenosi Reprezentacija.ba.

Izabranici Ifeta Mahmutović su prvi set dobili sa 25:15. U drugom setu je bilo 25:19 za Bosnu i Hercegovinu, a u trećem 25:21.

Bila je ovo četvrta pobjeda za BiH u isto toliko utakmica.

Naši momci su u prvom kolu bili bolji od Hrvatske sa 3:0, zatim su u drugom kolu savladali Srbiju sa 3:0, a identičnim rezultatom su u trećem kolu pobijedili Poljsku.

BiH će danas u posljednjem kolu od 13 sati igrati protiv Ukrajine, ali je već sada jasno da će taj meč biti revijalnog karaktera za naš tim.