16.6 C

Reprezentacija Portugala savladala BiH sa 3:0

Večerašnjom utakmicom između Portugala i Bosne i Hercegovine nastavile su se kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Nakon prvog poluvremena na Da Luzu Portugalci su poveli rezultatom 1:0, nakon što je Bernardo Silva u posljednjem minutu regularnog dijela pogodio iz prve prave šanse za domaćina.

Treba napomenuti da je reprezentacija BiH imala priliku za pogodak kada je kapiten Edin Džeko imao veliku šansu da dovede BiH u vodstvo protiv Portugala.

U drugom poluvremenu dominantan je bio Portugal.

U 77. minuti igre Bruno Fernandes glavom pogađa za 2:0 nakon odličnog centaršuta Rubena Nevesa.

Do kraja susreta reprezentacija BiH je imala nekoliko šansi da smanji prednost Portugala.

U produžetku drugog poluvremena ekipa Portugala dolazi i do trećeg gola. Bruno Fernandes postiže još jedan pogodak.

Portugal – BiH 3:0.