15.9 C

Roma osvojila Ligu konferencija

U 17. minuti trener italijanske ekipe Jose Mourinho suočio se s prvim problemom. Henrikh Mkhitaryan se povrijedio i morao je napustiti igru, a Posebni je umjesto njega na teren poslao Sergija Oliveiru.

Petnaestak minuta kasnije ključni momenat utakmice. Mancini je sjajno pronašao Zaniola, a ovaj koristi smušenost odbrane Feyenoorda i pogađa za prednost Rome od 1:0.

Otvaranje drugog poluvremna donosi veliku šansu za holandski tim. Gernot Trauner se našao u velikoj šansi, ali je pogodio samo desnu stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Guus Til, ali je Rui Patricio odbranio njegov udarac.

Feyenoord je tražio penal nakon toga. Igrači ovog tima smatrali su da je Bryan Cristante igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no nakon VAR provjere odlučeno je da penala nema.

Odmah nakon toga nova velika šansa za Holanđane. Tyrell Malacia je sjajno šutirao, a Rui Patricio uz pomoć okvira gola brani i odbija loptu u korner.

Orkun Kokcu je imao dobru šansu u 58. minuti da donese izjednačenje svom timu, no šut mu je blokiran.