15 C

Roma pobijedila Plzen, Džeko postigao hat-trick (VIDEO)

Drugo kolo skupine G Lige prvaka ponudilo je iznenađenje epskih razmjera – CSKA je na moskovskom Lužnjikiju s minimalnih 1:0 nadvisio madridski Real!

Pogodak odluke djelo je Nikole Vlašića nakon samo 65 sekundi igre. Rusi su ostatak susreta odigrali mudro prepustivši posjed los blancosima koji nisu imali znanja niti umijeća da probiju snažan blok domaćina.

U drugoj utakmici skupine Roma je na Olimpicu s uvjerljivih 5:0 bila bolja od Viktorije iz Plzena .

Junak pobjede rimske vučice bio je bh. napadač Edin Džeko koji je postigao hat-trick.

Česi su kapitulirali već u trećoj minuti kada Džeko postiže svoj prvi pogodak. Prvi topnik giallorossa povećao je prednost kluba iz vječnog grada u 40. minuti, te se s tim rezultatom otišlo na predah.

Nastavak je donio potpuno demoliranje gostiju – u 64. je za tri razlike zabio Turčin Ünder.

Poseban trenutak dogodio se u 73. minuti kada je Justin Kluivert postao najmlađi Romin strijelac u historiji Lige prvaka.

Tačku na i velikog slavlja momčadi Eusebija di Francesca postavio je Džeko kompletiravši hat-trick u drugoj minuti sudačke nadoknade.