15 C

Roma preskočila Chelsea, Atlético ispao (VIDEO)

U zadnjem kolu skupine C Lige prvaka Chelsea je pred svojim navijačima odigrao 1:1 s Atléticom iz Madrida te tim rezultatom izgubio prvo mjesto skupine. Na čelu poretka, zbog boljeg međusobnog omjera (3:3, 3:0), preskočila ga je Roma koja je s minimalnih 1:0 slavila protiv Qarabaga.

Barcelona je pobijedila Sporting s 2:0. U rezultatski nebitnoj utakmici za blaugranu, Lionel Messi dobio je zadnjih pola sata. Juventus je bio uvjerljiv na gostovanju u Pireju. U pobjedi od 2:0 zadnjih 30 minuta odigrao je Miralem Pjanić, dok je Mario Mandžukić ostao na klupi.

Skupina C

Ekipa Diega Simeonea zbog otežanog prometa zakasnila je na stadion čak 30 minuta.

Madriđani su prvi zaprijetili preko Torresa. Španjolac se našao u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac blokiran.

Sredinom prvog poluvremena inicijativu je preuzeo londonski sastav. Najprije je u 17. minuti pucao Morata, ali njegov udarac je prošao pored desne stative Oblakovog gola.

Šest minuta nakon te situacije, Španjolac je opet u glavnoj ulozi. Našao se oči u oči sa slovenskim čuvarom mreže, no golman Atlética iz te je situacije izašao kao pobjednik.

Samo minutu potom opet je opasan bio Morata – njegov udarac ispod same prečke fantastično skida Oblak. Dominaciju domaćeg sastava nastavlja Bakayoko u 38. minuti. Francuz je opasno pucao, ali lopta je otišla pored okvira gola.

Nakon 11 minuta igre u nastavku, gosti dolaze u vodstvo. Sjajnu reakciju Španjolaca nakon kornera pogotkom je završio Niguez.

Priliku za izjednjačenje engleski je sastav propustio u 68. minuti kada je nakon centaršuta neprecizan bio Christensen.

Svoju su nadmoć plavi ipak okrunili u 75. minuti. Pucao je Hazard, a loptu je u vlastitu mrežu poslao Savić.

Za vučicu je situacija bila jasna, morali su na Olimpicu pobijediti Azere i tako osigurati prolazak u nokaut fazu. U toj utakmici gledali smo BiH obračun – Šehić je pokušao zaustaviti Džeku.

Prvu pravu priliku giallorossi imali su tek u 40. minuti kada je glavom nakon ubačaja pokuša Manolas.

Sastav iz vječnog grada poveo je u 54. minuti nakon sjajne kombinacije koju je pogotkom okrunio Perotti nakon što je Šehić obranio udarac Džeke.

Roma je mogla povećati svoju prednost već u 62. minuti, ali Šehić je sjajno obranio udarac Radje Nainggolana.

Deset minuta prije isteka regularnog dijela udarac je okušao i Kolarov, međutim nije bio precizan.

CHELSEA: Courtois, Christensen, Azpilicueta, Cahill, Zappacosta (Willian), Fabregas, Hazard, Kante, Bakayoko (Pedro), Moses, Morata (Batshuayi)

ATLETICO: Oblak, Luis, Lucas, Savić, Giminez (Vietto), Gabi (Correa), Thomas, Saul, Koke, Torres (Carrasco), Griezman

Skupina D

Skupina D donijela je sraz Barcelone i Sportinga.

Blaugrana je osigurala prolazak te je u večerašnji dvoboj krenula bez Lionela Messija. Zanimljivo je da je argentinski čarobnjak ostao na klupi i u prošlom kolu protiv Juventusa. Iznenađenje u postavi Portugalaca predstavlja izostanak njihovog najubojitijeg oružja, svoje mjesto u udarnom sastavu nije našao Bas Dost.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 20. minuti kada je s ruba šesnaesterca pucao Gomes.

Četiri minute potom nova prilika za Katalonce. Luis Suárez izašao je sam pred golmana, ali Rui Patricio odlično reagira te brani pokušaj Urugvajca.

Na početku drugog dijela u sastav Sportinga ušla su dva ponajbolja igrača zeleno-bijelih – Dost i Martins.

U 59. minuti Barca je povela. Strijelac je nakon kornera bio Paco.

Tri munute nakon gola najveću priliku za goste propustio je Dost. Njegov udarac glavom fenomenalno je obranio Cillessen.

Djelić svoje čarolije u 82. minuti pokazao je i Messi, ali njegov udarac brani portugalski golman.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Barca je riješila pitanje pobjednika autogolom Mathieua, bivšeg igrača katalonskog kluba.

U drugoj utakmici skupine, Juventus na gostovanju kod Olympiakosa tražio je pobjedu koja bi mu osigurala nastavak takmičenja u Ligi prvaka. Sporting je čekao kiks bianconera istovremeno loveći čudo na Camp Nouu.

Bianconeri su od početka uspostavili dominaciju. Najprije su zaprijetili preko Dybale u 7. minuti, međutim njegov sjajni udarac brani Proto.

Devet minuta kasnije Juventus je u vodstvu. Sve je napravio Alex Sandro prošavši po boku, a njegov ubačaj u mrežu je pospremio Cuardado.

Gosti su mogli povećati svoje vodstvo u 37. minuti, ali su obrambeni igrači Grčkog sastava blokirali Higuainov udarac.

Domaćini su prvi puta zaprijetili u 42. minuti kada opasno glavom puca Đurđević.

Grci su prvi zaprijetili u nastavku. U 57. minuti istaknuo se Szczesny obranivši udarce Padra i Marina.

Dominacija domaćeg sastava iznudila je reakciju Allegrija – zadnjih pola sata dobio je Miralem Pjanić.

U 89. minuti pitanje pobjednika riješio je Bernardeschi sjajnim udarcem s desetak metara.

OLYMPIAKOS: Proto, Romao, Tachtsidis, Odjidja (Fortounis), Đurđević (Ben), Elabdellaoui, Koutris, Engels, Nikolau, Pardo, Seba (Marin)

JUVENTUS: Szczesny, De Sciglio, Benatia, Khedira, Cuadrado (Bernardeschi), Higuain, Dybala (Pjanić), Costa, Sandro, Matuidi, Barzagli (Rugani)