4.8 C

Ronaldo postigao prve golove u dresu Juventusa

Portugalski fudbaler Cristiano Ronaldo u četvrtom kolu italijanske Serije A postigao je prve golove u dresu Juventusa u trijumfu nad Sassuolom rezultatom 2:1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Portugalac, kojeg je “stara dama“ ovog ljeta Real Madridu platila 100 miliona eura, konačno je pronašao put do protivničke mreže u duelu sa Sassuolom. Dugo su gosti odolijevali u Torinu, da bi njihov “bedem“ u 50. minuti probio Ronaldo, koji je sjajno reagovao na odbijenu loptu i sa dva-tri metra je poslao u mrežu za vodstvo 1:0.

Jedan od najboljih fudbalera ne samo današnjice, nego svih vremena, na tome se nije zaustavio. Svega 15 minuta kasnije ubojitu kontru Juventusa završio je na sebi svojstven način i po drugi put zatresao mrežu Sassuola. Gosti su poraz ublažili u sudijskoj nadoknadi utakmice kada je pogodio Khouma Babacar.

Ronaldo je prvi gol za novi klub postigao nakon 27 šuteva prema golu i 320 minuta igre.

Juventus je nakon četiri kola u Seriji A lider sa maksimalnih 12 bodova. Slijedi ga Napoli sa tri boda manje.