11.9 C

Rudar i Čelik u komšijskom derbiju podijelili bodove u Kaknju (VIDEO)

Rudar Protiv Čelika U Kaknju

NK Čelik i FK Rudar iz Kaknja podijelili su bodove u današnjoj utakmici koja se igrala u okviru šestog kola Prve lige FBiH.

Domaći su veoma rano došli do vodstva od 1:0 pogotkom Ahmeda Hasanovića u 10. minuti. Nakon toga uslijedilo je poravnanje rezultata na 1:1 zahvaljujući Selimu Žuni, a nedugo zatim i vodstvo crno-crvenih sa 2:1 čime je završilo prvo poluvrijeme. Drugi gol za Čelik postigao je Davud Arnautović.

U prvoj polovini drugog poluvremena domaći dolaze do izjednačenja na 2:2 što je bio i konačan rezultat.

Podsjećamo, crno-crveni su prije ove utakmice bili peti na tabeli sa ukupno 8 bodova, a FK Rudar je bio na 14. mjestu sa 4 boda.

Nakon današnjeg susreta NK Čelik je nazadovao za jedno mjesto na tabeli što znači da crno-crveni trenutno zauzimaju 6. mjesto sa ukupno 9 bodova.