8 C

Rukometaši BiH sjajnom igrom slavili veliku pobjedu u Švicarskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je pobjedu protiv Švicarske u St.Gallenurezultatom 24:21 i kolo prije kraja kvalifikacija došla na korak od plasmana u baraž za SP 2019.

Iako oslabljeni neigranjem tri standardna igrača Nikole Prce, Senjamina Burića i Ivana Karačića, izabranici selektora Bilala Šumana odigrali su dobru utakmicu i slavili veliku pobjedu.

U prvom poluvremenu je naša reprezentacija imala dosta grešaka, ali je u drugom dijelu utakmice odigrala skoro savršen meč.

Sjajni naš golman Benjamin Burić odbranio je skoro sve što su Švicarci uputili prema našem golu, dok su u napadu Tarabochia, Vegar, Panić pogađali iz svih pozicija.

Najbolji strijelac naše reprezentacije u večerašnjoj pobjedi bio je Marin Vegar sa šest golova.

Za tri dana reprezentacija BiH igra u Tuzli protiv Švicarske, a za plasman u baraž dovoljan je i neriješen rezultat.