14 C

Rukometaši BiH uvjerljivo poraženi od Norveške u debiju na Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na otvaranju Evropskog prvenstva od Norveške rezultatom 32:26.

Naša selekcija je sjajno ušla u utakmicu grupe D u Trondheimu, a Nikola Prce je postigao prva dva pogotka na meču za 2:0.

Norvežani su ubrzo izjednačili, a posljednju prednost na meču naši momci su imali u 8. minuti kada je Prce pogodio za 3:2.

Od tog trenutka Sander Sagosen je preuzeo stvari u svoje ruke i vodio je svoju selekciju sa sedam pogodaka do prednosti na poluvremenu rezultatom 17:12.

Na početku drugog poluvremena Norvežani su ubacili u brzinu više, te su stigli i do plus osam nakon desetak minuta igre.

Maksimalnih plus devet (27:18) Norvežani su imali u 50. minuti susreta, a sve što je naša selekcija uspjela uraditi je smanjiti na konačnih šest golova razlike.

Norvešku je do pobjede vodio fenomenalni Sander Sagosen koji je postigao čak 12 pogodaka iz 14 šuteva, dok je kod naše selekcije najbolji bio Nikola Prce sa sedam pogodaka.

Podsjetimo, ranije danas su u našoj grupi Portugalci napravili senzaciju savladavši Francusku rezultatom 28:25.

Naša selekcija igra susret drugog kola u nedjelju upravo protiv Portugala, dok će Norvežani igrati protiv Francuske.