12.5 C

Sarajevo i Željo podijelili bodove u Zenici

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara podijelili su bodove u zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevski derbi, 148. po redu, odigran je u Zenici, u Trening centru Fudbalskog saveza BiH, bez gledalaca, bio je loš i negledljiv, a završen je bez golova – 0:0.

Početak je bio obećavajući. Ali, na tome je sve i završilo.

Već u drugoj minuti zaprijetio je Željezničar. Drljo je ubacio sa desne strane, Santos šutirao glavom, a lopta odlazi preko gola. Uzvratilo je Sarajevo u narednoj minuti.

Mulalić je pokušao uposliti Varešanovića, ali je ispred njega intervenisao Muftić i spasio svoj gol. Bordo tim je u 14. minuti prijetio i preko Čatakovića, ali je njegov udarac izblokirao Cocalić, a ujedno to je bila i posljednja prilika u prvom dijelu.

Sarajevo je moglo povesti u 49. minuti. Ziljkić je nadmudrio Galića i kompletnu odbranu Plavih, ali nije bio precizan i lopta odlazi pored gola.

Zaprijetio je i Željo tri minute kasnije preko Santosa, ali su Mulalić i Šahinović otklonili opasnost. Nakon kornera Cocalić je mogao zatresti mrežu Sarajeva, ali je golman Bordo tima odbranio njegov pokušaj.

U 60. minuti bilježimo opasnost pred golom Želje. Mulalić je ubacio sa desne strane, a Kosorić je presjekao ubacivanje i izbacio loptu u korner. Nedugo potom pokušao je i rezervista Oliveira, no nije bio precizan.

Nevjerovatno je šta su promašili igrači Sarajeva u 70. minuti. Muftić je odbranio slobodnjak Ziljkiću, a u nastavku akcije Oliveira je pogodio svog saigrača Martinovića. Na kraju je Avramovski šutirao pored gola.

Još jedan rezervista, Džafić, zaprijetio je u 82. minuti, ali je njegov udarac sa vrha šesnaesterca izblokirao Jašarević.

Do kraja meča Sarajevo je imalo još jednu polupriliku u 95. minuti, ali je Šerbečić zakasnio na ubacivanje Vrančića, a odmah potom sudija Musić odsvirao je kraj.