23.5 C

Sevilla nakon penala došla do sedmog trofeja Lige Evrope

Sevilla je po sedmi put su osvojila Ligu Evrope, nakon što su u finalnom susretu u srijedu navečer u Budimpešti pobijedila Romu nakon izvođenja jedanaesteraca sa 5:2.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a isti je rezultat ostao i nakon 120 minuta.

Tokom jedanaesteraca svi su izvođači Seville bili precizni, Ocampos, Lamela, Rakitić i Montiel.

Kod Rome je pogodio samo Cristante, dok je potom udarac Mancinija obranio Bono, dok je Ibanez pogodio okvir gola.

Trofej i plasman u Ligu prvaka

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu, prenosi Hina.

S obzirom da nijedna od ove dvije ekipe kroz svoja prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobio odlazak u to elitno natjecanje, što je zaslužila Sevilla.

Roma je povela u 35. minuti pogotkom Paula Dybale, dok je Sevilla izjednačila u 55. minuti, kada je vlastitu mrežu pogodio Gianluca Mancini.