19 C

Sinoć debitovao u derbiju za prvi tim, a danas predvodio juniore NK Čelik do nove pobjede

Nogometaši Čelika jučer su u okviru derbija 11. kola 1.lige FBiH na Bilinom polju golom Međuseljca u 91. minuti rezultatom 1:0 savladali lidera na tabeli ekipu Slobode.

Zeničani su odigrali sjajan meč za razliku od prethodnih utakmica, svi igrači su dali svoj maksimum, a na kraju taj trud je nagrađen golom mladog Međuseljca za veliku pobjedu protiv lidera na tabeli.

Čelik je jučer nastupio bez nekoliko standardnih igrača, tako da je stručni štab u kombinaciju za ekipu stavio tri juniora, od čega je jedan počeo meč od prve minute.

Riječ je o 18-godišnjem Ameru Hodžiću, kapitenu juniora Čelika, koji je jučer odigrao svih 90. minuta za seniorski tim na poziciji desnog bočnog. Za svoj debitantski nastup ovaj mladi nogometaš dobio je velike pohvale i nema sumnje da na njega stručni štab može ozbiljno računati u nastavku prvenstva.

Zanimljivo da je mladi Hodžić nakon jučerašnje pobjeda sa seniorima Čelika, danas već igrao novi meč i to u Bugojnu, gdje je kao kapiten juniorske ekipe predvodio Čelik u gostujućoj pobjedi protiv Iskre rezultatom 4:1.

Juniori Čelika takmiče se u Omladinskoj ligi FBiH, grupa “Centar”, te se nakon 11. kola nalaze na liderskoj poziciji sa 33 boda, pet više od drugoplasirane Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Zeničani imaju cilj ove sezone da uđu u Premijer ligu i sigurno da su jedno od najozbiljnijih kandidata.

Nema sumnje da su mladi nogometaši poput Hodžića, Smajlovića, Palačkića, Ahmetspahića budućnost kluba s Bilinog polja, te da se isplati ulagati u omladinski pogon i šansu dati svojim omladincima nego nekim igračima sa strane.