11.4 C

Široki nanio prvi poraz Mladosti, Zrinjski i Borac upisali nove pobjede

Sa jučerašnje četiri utakmice kompletirano je peto kola BH Telecom Premijer lige BiH u nogometu, piše agencija Patria.

U petom kolu PLBiH, Sloboda je na svom terenu poražena od aktuelnog prvaka Zrinjskog rezultatom 0:2.

Domaćini su bolje otvorili meč i zaprijetili u četvrtoj minuti nakon sjajne akcije Lazevskog, no odbrana Zrinjskog je otklonila opasnost ispred svog gola.

U 15. minuti prva prilika za goste, šutirao je Jović, ali na semaforu ostaje 0:0. Tri munte kasnije Zilkić pokušava na drugoj strani.

Igrala se 27. minuta, kada su gledaoci na Tušnju vidjeli prvi pogodak, a mrežu Tuzlaka je na fenomenalan način zatresao Filipović i doveo Plemiće u vodstvo 0:1. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak duela prilikom otvara Sloboda. Ćulum je dobro šutirao, ali Pirić brani. U 56. minuti šansa za Zrinjski preko Filipovića, ostalo je 0:1. Isti igrač u 59. minuti postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Nakon gola, domaći igrači kao da su se predali, a gosti su imali još dvije prilike preko Galića u 70. i 77. minuti, no ostalo je 0:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Jedan od zanimljivih mečeva 5. kola Premijer lige BiH na Pecari su odigrali Široki Brijeg i Mladost. Viđena su tri gola, a na kraju su slavili domaći sa 3:1.

Hladan tuš na Pecari desio se u 31. minuti. Lider na tabeli do ovog kola je poveo golom Regoje nakon prekida.

Ekipa iz Doboja kod Kaknja je izjednačujući gol primila u najgorem mogućem momentu, odnosno u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je pogodio Jurić.

Gosti su na početku drugog dijela stvorili dvije šanse, ali do novog vodstva nisu uspjeli doći.

Široki je preokret realizovao u 60. minuti kada je pogodio Ćorić. Gosti su susret završili i sa igračem manje, jer je u 88. minuti isključen Regoje. Konačnih 3:1 postavio je Čabraja.

Mulaliću je ovo bio prvi poraz na klupi Mladosti, što znači da više nema neporaženih ekipa u novoj sezoni Premijer lige.

Radnik je u prvom susretu jučerašnjeg programa 5. kola Premijer lige BiH sa 3:1 pobijedio GOŠK.

Poslije dosta neinteresantnog prvog poluvremena koje je proteklo bez većih uzbuđenja golovi su postignuti u nastavku.

Radnik je poveo u 58. minuti kada je pogodio Besim Serbečić, a vodstvo domaćih nakon lijepe akcije u 70. minuti je udvostručio Demir Peco.

Gabeljani su se u igru vratili u 84. minuti, poslije ubačaja Elvira Čolića glavom je Mladena Lučića savladao Miljenog Bošnjak.

Ipak, sve dileme oko pobjednika riješio u 86. minuti je riješio rezervista Aleksadar Glišić koji je postigao treći gol za Radnik.

Sa ova tri boda Radnik se probio na treće mjesto, dok je GOŠK ostao na osmoj poziciji.

Borac je u petom kolu PLBiH upisao vrijedan trijumf protiv Viteza rezultatom 1:0.

Mreža gostiju zatresla se već u četvrtoj minuti, a strijelac je bio Galešić iz penala. Kada su svi pomislili da će u Banjoj Luci gledati golijadu, desila se potpuna suprotnost.

Borac je bio bolji rival u nastavku, imali su nekoliko prilika, ali promjene rzeultata nije bilo.

Gosti su djelovali dosta jalovo i bezidejno, a podatak da nisu imali nijednu ozibljniju priliku pred golom domaćina dovoljno govori o njihovoj igri večeras.

Na drugoj strani, Borac nije baš najbolje namjestio nišanske sprave, pa je večerašnji meč ispostavit će se presudio penal sa samog starta utakmice, kojim su Bnajalučani došli do devetog boda u sezoni, dok je Vitez ostako zakovan za dno tabele sa jednim osvojenim bodom.