6 C

Sjedeći odbojkaši BiH danas igraju protiv Brazila

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci večeras od 19 sati igra polufinalni meč Svjetskog prvenstva koje se održava u Holandiji.

Naredni protivnik u odbrani svjetskog zlata bit će im selekcija Brazila,u reprizi finala prije četiri godine.

“Zlatni momci” su maestralno odigrali prvi dio turnira savladavši Irak, Egipat i Poljsku bez izgubljenog seta u grupi D.

Jedini set prepustili su Rusima u četvrtfinalu (3:1), ali aktuelni evropski prvaci nisu imali odgovor na energičnu i požrtvovanu igru našeg tima.

“Smatram da je ovo najteža pobjeda od 2002. godine i trijumfa protiv Irana, a sama naša radost poslije pobjedničkog poena ide u prilog tome. Danas smo svi bili kao jedan i jedva čekamo polufinale protiv Brazila”, rekao je nakon meča odbojkaš Ermin Jusufović za Facebook stranicu bh. reprezentacije.

Izabranici selektora Mirze Hrustemovića u Holandiji brane zlato iz 2014. godine kada su na turniru u poljskom Elblagu postali trostruki svjetski prvaci.

Bh. odbojkaši su tada u finalu savladali upravo svoje današnje rivale, reprezentaciju Brazila, rezultatom 3:1.

Brazilci su proteklih godina izgradili respektabilan sastav u sjedećoj odbojci, te se trenutno nalaze na drugom mjestu svjetske rang liste. Do polufinala su stigli rutinskom pobjedom nad SAD-om od 3:0.

Polufinalni meč SP-a između BiH i Brazila igra se večeras od 19 sati u Hagu.