5 C

Slovenija i Norveška zakoračile prema polufinalu EP-a

Rukometne reprezentacije Slovenije, Norveške i Portugala ostvarile su pobjede u prvim utakmicama grupe 2 drugog kruga natjecanja na Evropskom prvenstvu, odigranim u petak u Malmou.

Slovenci su nadigrali Islanđane i pobijedili 30:27, Norvežani sa 36:29 bili bolji od Mađara, a Portugal deklasirao Švedsku 35:25.

Slovenija i Norveška su u drugi krug došle s dva boda iz prve faze pa su ih ove pobjede promovirale u glavne favorite za plasman u polufinale.

Bombač postigao devet golova

Slovence je do pobjede predvodio sjajni Dean Bombač sa devet pogodaka i čak 10 asistencija, a vratar Klemen Ferlin je sakupio 15 odbrana.

Norvežani su već nakon prvog poluvremena vodili sa 20:12 protiv Mađarske te u drugom dijelu samo održavali stečenu prednost.

U trećoj utakmici ove grupe, Portugal je porazio Švedsku sa visokih 35:25 i ubilježio prva dva boda u nastavku.

Norveška i Slovenija imaju po četiri, Portugal i Mađarska po dva boda, dok Švedska i Island nemaju bodova.