3.7 C

Slovenka Ilka Štuhec pobjednica osmog spusta sezone

Slovenka Ilka Štuhec pobjednica je osmog spusta sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen u Aspenu.

Štuhec je tom pobjedom zadržala čelnu poziciju u plasmanu spusta i osvojila mali kristalni globus.

Do sedmog trijumfa u Svjetskom kupu došla je u vremenu minut, 36 sekundi i 95 stotinki.

Drugoplasirana Amerikanka Libdzi Von imala je zaostatak od 66 stotinki, dok je zaostaatak Italijanke Sofije Gođe iznosio sekundu i tri stotinke.

Na četvrtom mjestu završila je Tina Vajrajter iz Lihtenštajna, dok je peta bila Amerikanka Loren Ros.

Štuhec je trofej u spustu osvojila sa 597 bodova. Gođa je druga sa 460 bodova, a treća Lara Gut sa 360 bodova.

Čelnu poziciju u generalnom plasamnu Svjetskog kupa zauzima Mikaela Šifrin sa 1523 boda. Štuhec je druga sa 1245, a treća Gođa sa 1117 bodova.

Skijašice će sutra na finalu sezone u Aspenu voziti superveleslalom.