6.7 C

Šok u Torinu, United kao u vrijeme Fergusona

U svojevrsnom derbiju 4. kola Lige prvaka u fudbalu, Manchester United je u Torinu ostvario neočekivanu pobjedu nad Juventusom, revanširavši mu se za poraz na Old Traffordu od prije dvije sedmice.

Italijanski prvak je bio na dobrom putu da i drugi put ove sezone savlada engleskog predstavnika, nakon što je bivši fudbaler Uniteda Cristiano Ronaldo u 65. minuti postigao gol za 1:0.

No, u samom finišu, United je došao do šokantne pobjede. Juan Mata je u 86. minuti izjednačio, a onda je Leonardo Bonucci postigao autogol za konačnih 1:2. Taj finiš podsjetio je na zlatne dane Uniteda sa čuvenim Alexom Fergusonom na klupi.

Ronaldo je u dresu Manchester Uniteda osvojio devet trofeja, uključujući i naslov evropskog prvaka iz 2008. godine, nakon čega je, u tada rekordnom transferu od 94 miliona eura, prešao u Real Madrid.