6 C

SP u Rusiji: Velika pobjeda Meksika nad Njemačkom

Aktuelni svjetski prvak Njemačka izgubila je od selekcije Meksika rezultatom 0:1 u prvoj utakmici u grupi F na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici njemačkog selektora Joachima Loewa, svjetski prvaci iz Brazila, dominirali su na terenu većim dijelom meča, ali i Meksikanci su pokazali tradicionalnu upornost i zalaganje koja krasi tu naciju na velikim takmičenjima i izvojevali pobjedu.

Meč je igran pred punim tribinama moskovskog stadiona Luzhniki, a gol je postigao Hirving Lozano za ekipu Meksika u 35. minuti.

U drugom meču grupe F sutra će u terminu od 14 sati snage odmjeriti Švedska i Južna Koreja.