12.5 C

Srbija poražena od Francuske, Švedska bolja od Bjelorusije

Rukometaši Francuske očekivano su svladali Srbiju 39:30 (19:12) u susretu 3. kola grupe 1 drugog kruga Evropskog prvenstva, čime su praktično osigurali plasman u polufinale, a Švedska je bila bolja od Bjelorusije.

Srbija je držala priljučak do 20. minute prvog poluvremena, a onda je posustala i Francuzi su otišli na odmor sa sedam golova prednosti.

U nastavku su svjetski prvaci rutinski priveli susret kraju, prenosi Hina.

Kod Francuske su najbolji strijelci bili Luka Karabatić, koji uglavnom igra samo odbranu, te Raphaël Caucheteux, koji rijetko dobija priliku zaigrati. Obojica su postigla po sedam golova.

U redovima Srbije Nemanja Zelenović postigao je sedam, a Petar Nenadić šest pogodaka.

Švedska je pobijedila Bjelorusiju 29:20 (16:11), rutinski odradivši posao koji se od nje očekivao. Kod Šveđana su najefikasniji bili Hampus Wanne i Albin Lagergren s po četiri gola, dok su kod Bjelorusije prednjačili Vladislav Kuleš i Artjom Karaljok, koji su također postigli po četiri pogotka.