4 C

Srbija – Rusija u polufinalu Eurobasketa

Reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Eurobasketa, nakon što je u srijedu navečer u četvrfinalu pobijedila selekciju Italija sa 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19).

Najefikasniji u timu Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 22 poena, ali su presudni učinak imali Milan Mačvan sa 13, Vladimir Lučić sa 11, Dragan Milosavljević sa 10 i posebno Boban Marjanović sa 10 koševa i sedam skokova, odnosno Ognjen Kuzmić sa devet poena i sedam skokova.

Kod Italijana Marko Belilneli postigao je 18, a Luigi Datome 15 poena.

Ranije u četvrtak u polufinale plasirali košarkaši Rusije, nakon što su u Istanbulu pobijedili Grčku sa 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16).

Polufinalna utakmica Srbija – Rusija bit će odigrana u petak, 15. septembra.

Rusija bolja od Grčke

Rusi su, nakon Hrvatske, izbacili i Grke te, nakon šest godina, ponovo ušli među četiri najbolje ekipe Evrope, dok su na dva prethodna izdanja upisali ukupno samo dvije pobjede.

Grci su dominirali u prvom poluvremenu, a u drugom su proigrali najbolji ruski igrači, dok je kod Grka stao šut.

Grci su u drugoj četvrtini vodili sa 13 poena razlike, zahvaljujući i činjenici da je najbolji ruski igrač Aleksej Šved u prvom poluvremenu ubacio samo četiri koša, uz šut 1:7.

Šved i Rusija su se probudili u trećoj četvrtini, istopila se grčka prednost i krajem četvrtine Rusi su uspjeli izjednačiti (51:51), a početkom zadnje i povesti (55:53).

Zadnji period igre obilježili su greške i promašaji, a Rusi su na kraju slavili.

Šved je utakmicu završio sa 26 poena, od čega 22 u drugom dijelu, a Timofejev Mozgov je imao 15 poena i 10 skokova.

U četvrtak polufinale Slovenija – Španija

Kod Grka najbolji je bio Nick Calathes sa 25 koševa, uz 19 poena Georgios Printezisa.

U utorak su polufinale izborile selekcije Španije i Slovenije.

Španci su u četvrtfinalu pobijedili Njemačku sa 84:72, a Slovenci su bili bolji od Latvije – 103:97.