12.8 C

Srbija završila takmičenje na Svjetskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Brazila rezultatom 2:0, čime je završila takmičenje na Svjetskom prvenstvu u fudbalu koje se održava u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Ovom utakmicom reprezentacija Brazila plasirala se u osminu finala Mundijala kao prva u grupi “E” sa sedam poena.

Na samom početku utakmice, prvu šansu na stadionu u Moskvi su imali Brazilci, ali golman Srbije Vladimir Stojković brani. Imali su potom još jedan šut igrači Brazila, ali nisu postigli gol. U šestom minutu, odigrana je prva bolja akcija tima Srbije, ali bez golova.

U 16. minutu, reprezentacija Srbija je imala jednu od boljih akcija kada je Aleksandar Mitrović uspeo da skoči između Thiaga Silve i Filipea Luisa, ali bez pogotka.

Šansa Brazila bila je kada je Neymar uspio da šutne pored Nikole Milenkovića, ali je golman Stojković sjajnim refleksom intervenisao.

Tokom prvog poluvremena, tačnije u 36. minutu, reprezentacija Brazila je povela golom koji je postigao José Paulo Bezerra Maciel Júnior, poznat kao Paulinho.

Prvo poluvreme imalo je dva minuta nadoknade, kada šutira Neymar iz trka posle saradnje sa Filipeom Luisom, ali nije to mnogo zabrinulo Vladimira Stojkovića, ispratio je tu loptu napolje.

U 57. minutu Neymar je probao, ali je Stojković odbranio.

Potom je u 63. minutu šansu imao Sergej Milinković-Savić, ali je nije iskoristio. Samo dva minuta kasnije, Mitrović je šutirao, ali je golman Brazila Alisson Ramses Becker odbranio.

U 68. minutu, Brazil je postigao drugi gol, a strelac je bio Thiago Silva.

U 86. minutu pokušaj Brazila odbranio je Stojković, ali je utakmica završena pobjedom Brazila.

Sudija utakmice bio je Alireza Fagani iz Irana.

Kada je riječ o utakmici Švicarske i Kostarike, evropska selekcija povela je u 31. minuti pogotkom Blerima Dzemailija, dok su Kostarikanci poravnali u 56. minuti preko Kendalla Wastona.

Njegov gol označio je kako su sve 32 selekcije Mundijala u Rusiji postigle barem jedan pogodak.

Novo vodstvo Švicarcima je donio Josip Drmić u 88. minuti, da bi konačnih 2:2 postavljeno u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Bryan Ruiz je izveo penal, lopta je pogodila prečku, a zatim golmana Švicarske Sommera i završila u golu.