14.4 C

Taekwondo klub Zenica nastupio na prvenstvu Federacije BiH

Jučer je u Visokom održano prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine,a u čijem sklopu je bio i turnir za B klasu pod nazivom Bosna Rudar Open na kom je nastupilo oko 700 takmičara.

Zenički Taekwondo klub nastupio je sa 23 takmičara koji su osvojili 4 zlatne,4 srebrne i 8 bronzanih medalja. Od toga na prvenstvu Federacije BiH osvojene 2 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane medalje.

Ishak Skopljak u seniorskoj konkurenciji osvojio 1. mjesto, Maja Adilović u kategoriji pomsae osvojila 1. mjesto, Sumejra Spahić i Esma Mujezinović osvojile 2. mjesta, Edin Seferović, Nisrin Smajlović, Arduana Spahić i Merjem Džambo osvojili su 3. mjesta.

Također, zenički klub je osvojio i pehar za ekipno 2. mjesto u Seniorima.

“Što se tiče otvorenog međunarodnog turnira Bosna Rudar Open početnici su odradili dobre i kvalitetne borbe osvojivši tako 2 zlatne, 2 srebrne i 4 bronzane medalje. Ovom prilikom zahvaljujemo se i roditeljima koji bezuslovno podržavaju djecu te ispoštuju svaki turnir u svakom segmentu”, poručuju iz kluba.