8 C

Taekwondo klub “Zenica” ostvarila odlične rezultate na prvenstvu u Hadžićima

Jučer, 25.9.2021. godine Taekwondo klub “Zenica” je nastupao na otvorenom prvenstvu pod nazivom “Hadžići friends” na kojem je nastupalo 500 takmičara iz BiH i regiona.

Od 10 takmičara koji su nastupali za klub, njih 8 je osvojilo medalje, i to 3 zlatne, 3 srebrene i 2 bronzane.

Lamija Vrškić sa 2 pobjede osvojila je zlatnu medalju, Asija Spahić i Arduana Spahić su sa prekidom pobijedile finalne borbe te nastavile sa nizom dobrih rezultata i osvojile zlatne medalje.

Srebrene medalje su osvojili: Anes Novalić, Faris Skopljak i Imran Spahić, dok su Sumejra Spahić i Uma Salkić osvojile bronzane medalje.

Na žalost Harun Novalić i Vedad Šehić ovaj put su ostali bez plasmana. Sljedeći turnir na kojem Taekwondo klub “Zenica” nastupa je “Livno Open” 23 oktobra. Ekipu su predvodili treneri Emir Skopljak, Kenan Kulalić i Ishak Skopljak.